Targi Silesia Komunikacja w Sosnowcu
19.05.2011.

Bilety:

Relacja:

W dniach 19-20.05. w hali Expo Silesia w Sosnowcu odbywały się targi transportu publicznego Silesia Komunikacja. Jako że komunikacją miejską również się interesuję, a aktualnie nawet piszę magisterkę z tej tematyki postanowiłem wybrać się do Sosnowca. Uczyniłem to pociągiem IR BOLKO relacji Wrocław-Lublin. Jechałem na bilecie internetowym i pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby został tak dokładnie zweryfikowany. Oprócz zeskanowania kodu kierpoć porównał także dane na bilecie z danymi na dokumencie i w swoim terminalu. Po przyjeździe do Sosnowca wsiadłem w jeden z autobusów jadących w kierunku hali i dojechałem na miejsce. Tradycyjnie zgłosiłem się w biurze targów i otrzymałem bezpłatnie bilet wstępu, ponieważ wcześniej zarejestrowałem się przez internet. Po tych formalnościach mogłem rozpocząć zwiedzanie stoisk. Na pierwszy ogień KZK GOP, na którym na zwiedzających czekała ogromna ilość rozmaitych gadżetów. Wzbogaciłem się o: siatkę materiałową, długopisy, podkładkę pod szklankę, etui na dokumenty, notes, 3 numery gazety "Szlaki", mapę sieci komunikacyjnej, kredki oraz (co mnie bardzo ucieszyło ze względu na moją magisterkę) dużo darmowych numerów branżowego czasopisma "Komunikacja publiczna":


Tuż obok firma PIXEL prezentowała swoje wyświetlacze:


Kolejne stoiska, na których można było zaopatrzyć się w darmowe czasopisma to Polski Traker Bus:


Oraz Miesięcznik "Autobusy-test":


Był także Wojewódzki Portal Komunikacyjny:


Oraz Kolejowe Zakłady Łączności Bydgoszcz:


Oczywiście przeważającą część hali zajmowały stoiska producentów autobusów wraz z prezentowanymi przez nich pojazdami. Można było spotkać takie marki jak SOR, Man, Mercedes czy Kapena:


Swoje stoisko miało również miasto Sosnowiec:


Ciekawą rzeczą był symulator, na którym kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności:


O godzinie 11:45 nastąpiło uroczyste otwarcie targów i powitanie zaproszonych gości:


Bezpośrednio po przemówieniach odbyła się premiera 2 autokarów firmy Scania. O każdym autokarze zostało powiedzianych parę słów, puszczano krótką prezentację, a następnie dokonywano odsłonięcia:


Fotki pozostałych stoisk:


Niedługo po premierze autobusów opuściłem halę targową i korzystając z KZK GOP dotarłem na dworzec główny w Sosnowcu. Stamtąd pociągami regio z przesiadką w Gliwicach powróciłem do Kędzierzyna.